Właściwe pytania i wymagające historie – 21/52

Książką, która pozostawiła mnie z wieloma pytaniami na ustach jest “Spowiedź niedokończona” Janusza Leona Wiśniewskiego.

Autor skupił się na ludzkich pragnieniach, oczekiwaniach względem swoich partnerów oraz tajemnicach, które próbujemy przed nimi ukryć. Pokazuje, że seksualność jest nieodłącznym elementem naszego życia i bardzo często to właśnie ona wpływa na nasze decyzje.

Niektóre opowieści zaintrygowały mnie, niektóre rozbawiły, inne zaś wywołały smutek i skłoniły do głębszej refleksji.

Prawdą jest, że odnalezienie swojej własnej drogi w życiu jest niezwykle trudne. Szukamy różnych sposobów, dzięki którym moglibyśmy odkryć, czym jest szczęście, zrozumienie, wierność i satysfakcja. J.L.Wiśniewski prowadzi nas rozważaniami mądrego człowieka, stawiającego odpowiednie pytania. Kiedy powinien, snuje opowieść, zaś w trudniejszych momentach milknie.

Uważam, że “Spowiedź niedokończona” powinna znaleźć się w rękach każdego współczesnego czytelnika, który szuka nietuzinkowych wrażeń i próbuje zrozumieć ludzkie rozterki, motywy i działania. Nie jest to długa lektura. Idealnie nadaje się do popołudniowej kawy. Samo czytanie zajmie Wam godzinę. Jednak pytania, które stawia autor będą rozbrzmiewać w Waszych głowach znacznie dłużej.

Książkę zdecydowanie Wam polecam. Możecie ją wykorzystać jako doskonały przerywnik pomiędzy obszernymi, prostymi powieściami. 🙂

 

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *