Nigdy o tym nie zapominaj!

Jeśli masz obok siebie kobietę, która nie wierzy we własne możliwości i jest przekonana, że nic nie znaczy, pokaż proszę jej ten artykuł. Czasami wystarczy jeden tekst, by rozbudzić pragnienie zmian i sprawić, że ktoś zacznie powstawać z kolan. Dziś to Ty wyciągnij rękę do tej kobiety, która najbardziej tego potrzebuje.

Nic nie znaczysz?

Przeraża mnie to, jak wiele kobiet chowa się w cieniu i maskuje własne problemy. Nie wierzą, że mają prawo do szczęścia i wmawiają sobie, że zasłużyły na cierpienie, które je spotyka. Klnę pod nosem, bo wiem, że makijaż potrafi zakryć ślady prawdziwych okropieństw, a uśmiech zetrzeć ślad nieprzespanej, przepłakanej nocy.

Powiedz mi – dlaczego zapomniałaś o własnych pragnieniach i uwierzyłaś, że to, co czujesz nie jest ważne?

Przemoc domowa to powszechny, ale i maskowany problem. Wstyd, ślepa wiara w to, że partner się zmieni, przymykanie oczu na jego niedopuszczalne zachowania i strach przed tym, że nie poradzisz sobie sama. Przykro mi, że trafiłaś w swoim życiu na człowieka, który zdeptał Twoją godność i sprawił, że zaczęłaś wierzyć w obrzydlistwa, które wychodzą z jego obleśnych warg.

Chcę Ci dziś powiedzieć, że niezależnie od tego, jakie błędy kiedyś popełniłaś, w jakim jesteś wieku, jak wyglądasz, ile zarabiasz, czy w ogóle zarabiasz, czy urodziłaś piątkę dzieci czy też żadnego nie wydałaś na świat – zasługujesz na szacunek. Dom ma być miejscem, w którym czujesz się bezpiecznie, komfortowo, szczęśliwie. Jeśli jakikolwiek członek Twojej rodziny sprawia, że Twoja przestrzeń osobista i poczucie bezpieczeństwa zostały zaburzone, uciekaj. Uciekaj lub spraw, by to oprawca zniknął. Nikt nie ma prawa Cię krzywdzić.

Nie zamykaj oczu

Nie próbuj sobie wmawiać, że Twój partner się zmieni, bo to się praktycznie nigdy nie zdarza. Jeśli jest skłonny krzywdzić swoją partnerkę, to będzie robić to regularnie.

Nie zamykaj oczu na zdrady, bo miłość oznacza wierność i szacunek do ciała swojego partnera. Nie pozwalaj, by na Twoim ciele spoczywał zapach i smak innej kobiety. To jest po prostu obrzydliwe.

Nie zamykaj oczu na wyzwiska i agresję, gdy partner wypije alkohol. Obrażania oraz uniesionej w gniewie ręki nic nie usprawiedliwia.

Nie zamykaj oczy na przemoc finansową i wmawianie Ci, że Twoja praca nie jest ważna. Nie pozwól, by Twój partner wmawiał Ci, że nic nie znaczysz, jesteś głupia i niezaradna. Uświadom sobie, że pod tymi oskarżeniami kryją się kompleksy oprawcy i strach, że atrakcyjna kobieta wymknie mu się spod kontroli.

Nie zamykaj oczu na siniaki, które musisz przykrywać makijażem. Jedyne gwałtowne ruchy dozwolone są w sypialni, gdy obaj ich pragniecie. I nie mają one zostawiać śladów, a przynosić orgazm.

Nie przymykaj oczu na groźby ani strach, gdy przekraczasz próg własnego domu. To ma być Twój azyl, a nie miejsce strachu.

Nie przymykaj oczu na wyzwiska w kierunku Twoich dzieci. Uwierz mi, że zbyt głośne i dosadne zdania potrafią skrzywdzić i wzbudzić awersję na całe życie.

Jesteś stworzona do miłości

Każdy z nas skrywa w sobie pragnienie miłości. I tylko wtedy, gdy czujemy się chciani, kochani i zadbani jesteśmy w stanie spełniać się w każdej innej dziedzinie swojego życia. Gdy zabraknie nam miłości, wszystko traci sens.

Jesteś stworzona do tego, by kochać i być kochaną. Jesteś wartościową, mądrą kobietą, która może góry przenosić. A to, że trafiłaś w szpony oprawcy nie sprawia, że tracisz prawo do szacunku i bezpieczeństwa. Czasami zaślepione miłością przestajemy dostrzegać prawdziwe oblicze naszego partnera i głęboko wierzymy, że jego zalety zakryją wszelkie wady. Są jednak takie, których nic nie zdoła pokonać.

Nie pozwalaj, by cudze kompleksy i niezrównoważona natura zaważyły na Twoim poczuciu wartości.

Jesteś Piękna. I nie mówię tu tylko o Twoich atutach zewnętrznych, ale i o całej gamie uczuć oraz emocji, które w Tobie drzemią.

Kobiecość to życie, miłość, dobro, umiejętność dawania i słuchania, troska i ciepło.

Kobiecość to szpilki, sukienki, dres, makijaż, niedbale związane włosy lub starannie układana fryzura.

Kobiecość to mądrość, zaradność, upór, niezłomność, siła i odwaga, by walczyć o siebie i swoich najbliższych.

Kobiecość to szczupłe uda, rozstępy, biust, klatka piersiowa po mastektomii, długie nogi, krótkie włosy, wydatne usta, małe oczy.

Kobiecość to Ty. Wybierz sama, jakie jest Twoje oblicze.

Szukaj pomocy

To nie Ty masz się wstydzić, że zostałaś skrzywdzona. Ty masz się wściekać, oburzać, bronić. A krzywdziciel powinien zapaść się pod ziemię ze wstydu, że niesprawiedliwie skrzywdził drugiego człowieka.

Jeśli jesteś w trudnej sytuacji, staraj się prosić o pomoc. I nie zrażaj się, gdy nie zawsze ją otrzymasz. Niektórzy ludzie również jej potrzebują lub nie potrafią dostrzec wagi czyjegoś problemu. Masz do dyspozycji wiele poradni, psychologów i terapii, ośrodków pomagających znaleźć pracę, nowe miejsce zamieszkania. Nowe, lepsze życie. Może nawet w Twojej rodzinie znajdują się osoby, które pomogą Ci stanąć na nogi. Bez psychopaty przy ramieniu.

I nie załamuj się, gdy nie zawsze będziesz wiedziała, co zrobić dalej. Odpowiedź wkrótce nadejdzie.

Sprawiedliwość czeka za rogiem

Jeśli myślisz, że Twój oprawca nigdy nie poniesie kary za swoje postępowanie, mylisz się. Kochana! On ją prawdopodobnie już regularnie ponosi.

Nawet jeśli do jego drzwi nigdy nie zapuka policja, to społeczeństwo pokaże mu, w jaki sposób postrzegani są krzywdziciele. Samotność jest dobrą karą.

Sama znam człowieka, który przez wiele lat regularnie poniżał swoją żonę, raczył ją wyzwiskami, upokarzał jako kobietę, umniejszał jej wartość.  Brzydzę się nim i nie kryję swojego dystansu. I widzę, że nie jestem jedyna.

Sprawiedliwość niejedno ma imię.

Ps.

Kimkolwiek jesteś – wierzę w Ciebie. Jeśli wydaje Ci się, że cały świat stoi w opozycji do Ciebie – ja w Ciebie wierzę. Masz siłę, by pokonać przeciwności. I nawet jeśli w to nie wierzysz, to naprawdę tak jest. Wiele kobiet uwalnia się od tyranów. Ty też możesz. A dlaczego? Bo zasługujesz na miłość, wolność, bezpieczeństwo i szczęście.

 

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *