Rozwijaj się duchowo – “Zostań medium” – 14/2020

Jeśli zależy Ci na rozwoju duchowym i chcesz wiedzieć, co jest prawdą, a co fikcją, to zachęcam Cię do szukania właściwych książek. Doświadczenia innych osób mogą stanowić swego rodzaju podpowiedź i pokazać, jak bardzo sfera duchowa różni się od wykładanych przez religie “prawd”. Dzisiaj przychodzę do Ciebie z recenzją książki, która może otworzyć oczy i pokazać, jak niewiele wiemy.

Skąd czerpać wiedzę?

Kiedyś wydawało mi się, że o sferze duchowej możemy najczęściej znaleźć same negatywne informacje. Sądziłam, że powstało już mnóstwo książek i filmów o opętaniach i jednocześnie zbyt mało o pozytywnych doświadczeniach i kontaktach z drugą stroną. Zadawałam sobie więc pytanie, dlaczego Bóg nie chce się nam pokazać? Może Go po prostu nie ma, a piekło to bajeczki dla wrażliwych? Dziś już wiem, że książek piszących o pozytywnym spojrzeniu na sferę duchową i jednocześnie opartych na faktach (!) jest znacznie więcej. Wystarczy tylko poszukać.

“Zostań medium” to książka, która wpadła w moje ręce z polecenia. W gąszczu innych, mniej istotnych opowieści ta moim zdaniem wyłania się na przód. Doświadczenia pisarki pozwalają spojrzeć głębiej i dowiedzieć się, w jaki sposób duchy kontaktują się z ludźmi. To ciekawe ujęcie, na które dotychczas jeszcze nie trafiłam. Myślę, że właśnie z tego względu przewodnik wpasował się w mój gust. Taka lektura z pewnością daje wiele do myślenia. Mi po raz kolejny pokazała, że ludziom zbyt dużo się wydaje, a pewnych rzeczy naukowo nie możemy wytłumaczyć. Tutaj trzeba otworzyć swój umysł i spojrzeć dalej.

“Zostań medium”

Czym tak naprawdę ta książka jest? Rose Vanden Eynden to osoba wykształcona, która część swojej pracy naukowej poświęciła właśnie na zgłębianie sfery duchowej. Jest certyfikowanym medium i pomaga innym osobom. I zanim zrezygnujesz z dalszego czytania tego artykułu, to odłóż swoje przekonania na chwilę na bok. Jej książka jest naprawdę ciekawym zbiorem informacji. Myślę, że jej słowa dadzą do myślenia zarówno zagorzałym wierzącym, jak i sceptykom ufającym jedynie nauce.

Autorka pokazuje nam, w jaki sposób sfera duchowa przenika się z naszą sferą materialną. Daje przykłady, które większość osób zna z własnego życia! Mnie ta lektura zaintrygowała i kazała bardziej przyjrzeć się swojemu życiu. Co zobaczyłam? Na pewno coś, co dotychczas starałam się wyprzeć i odrzucić. Zachęcam więc i Ciebie do bardziej świadomego spoglądania na rzeczywistość i próbę uchwycenia czegoś, co wydaje się nam niemożliwe.

Dla sceptyków i wierzących

“Zostań medium” gorąco polecam sceptykom i ateistom. Wydaje mi się, że ta książka może zasiać ziarnko niepewności i sprawić, że będziecie musieli przeanalizować pewne rzeczy. Oczywiście – możesz odrzucić doświadczenia i słowa autorki. Warto jednak umieć to uargumentować. Myślę, że lektura będzie również ważną pozycją dla wszystkich, którzy stracili bliskie im osoby i usilnie chcieli przywrócić je do życia. Taka książka może dodać otuchy i pokazać, że nasz strach oraz niepewność nie mają większego sensu.

A co z wierzącymi, którzy boją się myśleć inaczej, niż każe im ich religia? Co z tymi, którzy drżą na myśl, że w ogóle MOGLI by mieć swoje zdanie i poglądy? I tym razem odsyłam do książki. Autorka wykonała naprawdę kawał dobrej roboty. Pokazała, że sfera duchowa nie jest czymś, co my możemy zaakceptować lub odrzucić, lub co gorsza, bać się. Ona istnieje niezależnie od naszego zdania – tak jak wszystko inne, co znamy.

Czy polecam?

Nie ukrywam, że przygotowanie recenzji dla “Zostań medium” jest dla mnie trudne. Problem wynika z faktu, że wejście w głąb treści zmusiłoby mnie do stworzenia obszernego, długiego artykułu. Książka to kopalnia wiedzy, inspiracji i motywacji do własnego rozwoju. Dzięki niej nauczymy się medytować i rozumieć wiele zjawisk oraz otworzymy się na świat, którego wcześniej nie rozumieliśmy lub nic o nim w ogóle nie wiedzieliśmy. Właśnie dlatego zachęcam do lektury. By wiedzieć i widzieć więcej.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *