Poczuj niepokój – “Opętana” – 15/2020

“Opętana” to książka, przy której czułam niepokój. Czytając ją czułam się nieswojo, jakby jakieś zło stało tuż za mną. Ten irracjonalny strach pokazuje, w jak sugestywny sposób udało się autorce poprowadzić fabułę.

Opętana?

Powieść zaprasza nas do elitarnej szkoły muzycznej, w której toczą się losy wrażliwej, utalentowanej i jednocześnie biednej dziewczyny. Dzięki stypendium udało się jej dostać na studia. Już od pierwszego dnia dziewczynie towarzyszą bliźniaczki, które również są tam studentkami. Bohaterka ma wrażenie, że nastolatki skrajnie się od siebie różnią. Jedna cicha i empatyczna, druga nieznośna i złośliwa. Dlaczego postanowiły się z nią zaprzyjaźnić, skoro dotychczas nikogo do siebie nie dopuszczały?

Książka wciągnęła mnie już od pierwszego rozdziału. Już te pierwsze strony miały w sobie coś mrocznego. Nie potrafię tego wyjaśnić, ale otwierając książkę czułam, że wchodzę w naprawdę dziwny, niekoniecznie bezpieczny świat. Dzięki temu lektura wpływała na moje emocje i sprawiała, że nie miałam ochoty jej odkładać.

Co tam się stało?

Prawdziwe zaskakująca akcja zaczyna się toczyć, gdy jedna z bliźniaczek popełnia samobójstwo. W życiu naszej bohaterki coraz częściej zdarzają się momenty, z których nic nie pamięta. Budzi się rano, a ostatnie co kojarzy to południe z zeszłego dnia. Pojawia się w różnych miejscach i ma wrażenie, że coś zawładnęło jej umysłem. Do tego druga bliźniaczka zaczyna się zachowywać coraz dziwniej. Czy to efekt cierpienia, które spadło na naszą bohaterkę po śmierci przyjaciółki? A może coś, co ma związek ze sferą duchową? Dziewczyna nie wierzy w duchy i opętania, lecz jej dziwne zachowania i utraty pamięci nie dają jej spokoju. Jaka jest prawda?

Książka na weekend

“Opętana” to świetna propozycja na weekend. Jeśli szukasz książki, od której rzeczywiście się nie oderwiesz i jednocześnie lubisz historie z dreszczykiem, to jest to lektura dla Ciebie. Ciekawa, intrygująca, miejscami naprawdę niepokojąca. Przenosimy się na szkoły muzycznej, w której mają miejsce przedziwne zdarzenia. Ludzie są podejrzani, a główni bohaterowie zaskakują swoimi zachowaniami. Myślę, że sięgając po taką książkę naprawdę się nie zawiedziesz. To dobra odskocznia od spokojniejszych powieści, biografii lub książek psychologicznych.

 

 

Ps.

Jeśli nie ma Cię jeszcze w naszej grupie na Facebooku, to zapraszam! Kliknij tutaj 🙂

 

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *