Top 5 – podsumowanie czytelnicze wiosna 2020!

Dziś przychodzę do Ciebie z artykułem, w którym podsumuję swoje czytelnicze wrażenia z pierwszych czterech miesięcy tego roku. Pomyślałam sobie, że może zastanawiasz się, jakie książki kupić na wakacyjny wyjazd? A może wybierasz się do biblioteki i masz ochotę na książki, które pochłoniesz za jednym razem?

Mam dla Ciebie propozycję 5 doskonałych powieści, od których naprawdę nie można się oderwać. Wciągają od pierwszych stron, intrygują, zachwycają. Zapraszam na top 5 książek przeczytanych przeze mnie wiosną 2020 roku.

1. Dziewczyna z Brooklynu

“Dziewczyna z Brooklynu” była moim pierwszym spotkaniem z twórczością Musso. Pisarz zachwyca i wbija w fotel od pierwszych stron. Za tę powieść zabrałam się wieczorem, chcąc przeczytać ledwie kilkadziesiąt stron. Jednak po kilku rozdziałach wiedziałam już, że nie zasnę, póki nie poznam zakończenia. Sześć godzin i dwie kawy później była już przeczytana. Położyłam się spać rano i… nie żałuję! Powieść przedstawia kilka tajemnic i nieustannie trzyma w napięciu. Doskonała w każdym calu.

Tutaj przeczytasz pełną recenzję książki. 

2. Sześć lat później

“Sześć lat później” Cobena to kolejna książka, która Cię nie zawiedzie. Po przeczytaniu pierwszego zdania wiedziałam już, że przede mną powieść wyjątkowa.To było moje pierwsze spotkanie z Cobenem i na pewno nie ostatnie. Jeśli szukasz intensywnych wrażeń, emocji, strachu i dążenia do odkrycia prawdy, to jest to książka dla Ciebie. Kiedyś myślałam, że nie lubię thrillerów. Teraz zastanawiam się, jak to możliwe, że tak długo mogłam bez nich żyć… 🙂  “Sześć lat później” to mój absolutny faworyt.

Tutaj przeczytasz pełną recenzję książki.

3. Noc, kiedy umarła

“Noc, kiedy umarła” to ostatni z thrillerów, który polecę Ci w tym rankingu. Książkę dostałam w prezencie i nie mogłam się doczekać, aż ją przeczytam, bo słyszałam o niej same dobre recenzje. Cóż więc mogę jeszcze dodać… Ta książka wymiata, wciska w fotel, każe zamknąć laptopa, zapomnieć o pracy, nie pamiętać o obowiązkach. To jedna z tych powieści, po których czujesz pustkę. Nie wiesz, co robić, bo tak bardzo Cię wciągnęła. Czujesz, że Twoje życie wypada blado w porównaniu z historią, którą przed chwilą przeczytaliśmy. Totalnie, totalnie polecam.

Tutaj przeczytasz pełną recenzję książki.

4. Milion cudownych listów

“Milion cudownych listów” Jodi Ann Bickley rozbudza w sercu ciepło i każe się zatrzymać. To taka książka, po które wiesz, że życie jest naprawdę wyjątkowe. Autorka wiele przecierpiała. Leżąc na podłodze i będąc o krok od samobójstwa postanowiła po raz ostatni o siebie zawalczyć. I miała w sobie tyle samozaparcia, że uratowała nie tylko siebie, ale i tysiące innych, pogrążonych w depresji. Książka jest wzruszająca, dająca nadzieję na lepsze jutro, chwytająca za serce. Po jej przeczytaniu słońce świeci mocniej, kawa lepiej smakuje, a mąż przestaje już tak wkurzać… 😀 Jeśli szukasz czegoś lekkiego i jednocześnie naprawdę dobrego, to koniecznie sięgnij. Przed Tobą idealna lektura na wakacje.

Tutaj przeczytasz pełną recenzję książki.

5. Dziewczyny z Powstania

Pewnie nie raz trafiłeś już w księgarni na serię historycznych książek z szarymi, twardymi okładkami i ludzkimi twarzami na nich. Książki Anny Herbich pokazują realia dawnego życia bez przynudzania. Autorka zabiera nas w tej powieści do Warszawy z 1944 roku. Pokazuje los kobiet podczas Powstania Warszawskiego, ich wolę walki, siłę i determinację, ale i strach. Jedna z nich w południe urodziła syna, a o 17 rozpoczęły się walki. Inne były łączniczkami, straciły ukochanych, rodziców, cały dobytek. Jedne były ledwie dorosłe, inne dopiero dorastały. Powiem tak: książka nie tylko jest świetnie napisana. Opowieści kobiet sprawiły, że poczułam się głupio. Za dużo narzekamy, za mało doceniamy. Ta książka to kop motywacji i jeszcze większa dawka pokory, zwłaszcza w obecnych czasach. Nie pożałujesz, polecam.

Tutaj przeczytasz pełną recenzję książki.

 

 

 

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *