Czytelnicze Podsumowanie – Lipiec 2021

Lipiec już za nami, więc czas na kolejne podsumowanie! Końcówka miesiąca była dla mnie niezwykle trudna, ale i tak w ciągu tych kilku tygodni udało mi się przeczytać 6 książek. Tym razem poszłam w erotykę, thrillery i buddyzm.

29. Andrzej Depko, Sylwia Jędrzejewska – “Chciałabym chciała…”

Tej książki nie miałam w planach w ogóle czytać. Będąc jednak na wakacjach w czerwcu wypatrzyłam ją. Zainteresowała mnie okładka oraz opis. Stwierdziłam, że a co mi tam, może się nie zawiodę. I słusznie! Po raz pierwszy czytałam książkę, w której analiza dot. ludzkiej seksuologii mieszała się z wyznaniami różnych kobiet. Autorzy zebrali blisko 300 kobiecych fantazji i przekazali je czytelnikom. To ciekawe zajrzeć do cudzej psychiki i dowiedzieć się, co go kręci. Intrygujące doświadczenie, polecam. Książka jest napisana bardzo lekko, więc szybko i przyjemnie się przez nią brnie. 🙂

30. Robert Dugoni – “Grób mojej siostry”

Ja już kiedyś czytałam drugą część tej książki, nie wiedząc nawet, że jest pierwsza. Ale spokojnie, są tak napisane, że bez problemu można je czytać osobno i w dowolnej kolejności. Robert Dugoni stworzył mroczny, zwariowany i zaskakujący świat, w którym młoda dziewczyna porzuca swoje dotychczasowe życie i zostaje detektywem. Straciła młodszą siostrę, której grobu nigdy nie odnaleziono. Teraz wychodzą na jaw nowe fakty i machina rusza od nowa. Świetna, rozbudowana fabuła, aż przyjemnie się brnie. Polecam.

31. Lama Ole Nydahl – “O naturze rzeczy”

Jeśli jesteś poszukujący, chcesz wiedzieć więcej lub po prostu buddyzm do Ciebie przemawia, to ta książka jest też dla Ciebie. Autor w rewelacyjny sposób objaśnia zarówno powstanie religii, jak i jej obecny kształt. Podpowiada, w jaki sposób możemy kształtować swoje życie, by żyć zgodnie z naukami Buddy. Jednocześnie pokazuje, jak wolna, pełna miłości i rozwoju jest ta religia (czy też nurt filozoficzny, bo buddyzm jest różnie nazywany/klasyfikowany 🙂 ). Lama Ole Nydahl tłumaczy zjawisko karmy, inkarnacji czy prawo przyciągania. Wspaniała, prosta, dostosowana dla osoby początkującej.

32. Małgorzata Biegańska-Hendryk – “Rozmowa z kotem”

To jedna z najpiękniej wydanych książek, które ostatnio czytałam! Zachwyciłam się nie tylko treścią, ale również oprawą. Moim zdaniem pozycja obowiązkowa dla każdej osoby, która ma w swoim domu kota i chce dla niego jak najlepiej. Autorka, behawiorystka, tłumaczy praktycznie wszystkie aspekty dotyczące życia z czworonogiem – dieta, zabawy, opieka, zdrowie, bezpieczeństwo… Wiedza w pigułce, po której niedoświadczeni kociarze odnajdą wiele odpowiedzi. Gorąco Cię zachęcam do przeczytania.

33. Henriette Hell – “Uwaga, dochodzę!”

Ta książka całkowicie mnie zaskoczyła. Spodziewałam się wyznań różnych kobiet lub porad seksuologów. Przed zakupem nie doczytałam, o czym tak właściwie jest. Zaintrygowana tytułem uznałam, że biorę w ciemno. Okazuje się, że autorka jest jednocześnie bohaterką. Opowiada o swoich przeżyciach seksualnych i próbie odnalezienia się w nacisku na kobiecy orgazm. Wiele miesięcy podróżowała, by odkryć siebie i swoje prawdziwe potrzeby. Zwiedziła Azję, Afrykę i Stany. W wielu miejscach zatrzymywała się na dłużej, pracowała, zdobyła kurs instruktora jogi czy poznawała nowe osoby. Zaprasza nas do swojego intymnego świata, w którym dzieli się własnymi przygodami erotycznymi oraz doznaniami.

Mnie ta książka zafascynowała pod względem otwartości. Chyba nigdy dotąd nie trafiłam na tak bezpośrednią, pozbawioną pruderii, zbędnego wstydu i strachu książkę. Kobieta wie, czego chce i nie boi się społecznego ostracyzmu. Mnie to fascynuje i zachwyca.

34. Lisa Gardner – “Krok za Tobą”

Po raz kolejny sięgnęłam po książkę Lisy Gardner. Okazało się, że są w niej bohaterowie, których znam już z innych jej powieści. Tym razem próbujemy rozwiązać zagadkę przypadkowych morderstw. Jednak szybko okazuje się, że nie są one całkowicie spontaniczne, a nasi bohaterowie skrywają więcej, niż moglibyśmy się spodziewać. Ta książka mnie wciągnęła, pochłonęłam ją chyba w 2 dni. Polecam, nie pożałujesz.

Ps.

Zapraszam Cię również na naszą Blogową Grupę! Kliknij tutaj.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *